Úvodník

 

Naše drahé žienky a ctení muži,

všetkých vás takto z papiera pozdravujem a veľmi  vám / si prajem, aby ste toto číslo prečítali jedným dychom. Od začiatku až do konca. :-)
Dnes je vonku nádherný deň, ja sa mám strašne dobre a premýšľam, ako sa budete mať vy, keď vezmete do rúk náš časopis. Bude december, Vianoce pred dverami. Možno zhon v práci, stresy pri nakupovaní darčekov, no proste blázinec.
Pýtam sa samej seba, či vôbec budete mať čas a chuť prečítať si Miriam. Hm, keď sa zamyslím nad témou ... tak dúfam, že hej. Veď ženská otázka je stále aktuálna.
Dúfam, že vás naše články na túto tému zaujmú. Pravdupovediac, trošku sme „potili krv“, keď sme tvorili toto číslo. Vedeli sme, že ide o citlivú záležitosť a snažili sme sa k nej pristupovať poctivo. Prinášame jednoduchý prehľad o vývoji postavenia ženy v cirkvi a v dejinách všeobecne, trošku sme načreli aj do kontroverznej témy feminizmu a pridali sme zopár vlastných úvah o žene...  Viac už nebudem prezrádzať, však si prelistujte. Už len toľko, že zopár skvostov som vôbec nespomenula :-)
Samozrejme, naše stále rubriky nájdete aj v tomto čísle. Skvelé vianočné recepty, vtipy, ženy na misiách, nejaký príbeh zo života, rozhovor atď... Takže, hor´sa do čítania a nech vás nikto nevyrušuje!!!
A ak budete mať nejaké pripomienky, nápady, kritiky a iné, neváhajte, dajte nám ich vedieť. Vaše ohlasy sú pre nás veľmi dôležité. Chceme písať zaujímavé a poctivé články, ktoré si budete môcť s radosťou prečítať.
Takže, veľmi, veľmi, veľmi vám prajem radostné Vianoce, bez stresu a kus romantiky nad dobrým jedlom v kruhu tých, ktorých máte najradšej.

Lenka

 

Práve čítate:

Miriam 9 - december 2006

Žena po slovensky

O Miriam
Aktuálne číslo
Archív