Mamy v jednom kole

... a ako z toho kola von

 

Duchovná cesta matky

Autorka: Holly Pierlot

(z originálu: A mother´s rule of life: how to bring order to your home and peace to your soul.)


O knihe:

 

Kniha výnimočne prakticky opisuje, ako môže matka prežívať život v rodine ako svoje poslanie od Boha. Je ľahko čitateľná, autorka opisuje mnohé z vlastnej skúsenosti. Je jasne logicky štruktúrovaná a inšpiratívna pre všetky matky, ktoré sa nechcú stratiť v rodinných povinnostiach a najmä nechcú prísť o duchovný rast a kontakt s Bohom. Osoh z nej má celá rodina, keďže sa v knihe pamätá na potreby všetkých jej členov.


Kniha má potenciál podnietiť čitateľov, aby spolu komunikovali o rodinných témach, radili si navzájom, zdieľali sa a povzbudzovali. Tak môžu vzniknúť podnetné skupiny, ktoré pomôžu mnohým ženám, dostať sa z kruhu zdanlivo neriešiteľných situácií.

Inšpiratívne, praktické, hlboko duchovné – jedinečné spojenie!
Mamičky, Boh Vás má rád! Chce Vás mať blízko seba. Túto knihu sme preložili, aby Vám pomohla ľahšie prežívať Vaše povolanie.
Páter Thiemo Klein LC


Slovo od autorky:

 
Čo to znamená snažiť sa o kresťanskú dokonalosť? Kedysi som si myslela, že to znamená dokonale sa správať, že ak budem prísne dodržiavať všetky pravidlá, vrúcne sa modliť všetky modlitby, tak sa určite stanem „dokonalou“... Postupne som však spoznala, že kresťanská dokonalosť musí znamenať niečo iné, niečo, čo by mohol robiť každý. Narazila na definíciu dokonalosti, ktorá mi konečne dávala význam. Snažiť sa o dokonalosť v tomto živote znamená naozaj sa snažiť o jednotu s Bohom prostredníctvom lásky.

To platí aj pre matky. Naše poslanie nenesie v sebe nič, čo by nás vylučovalo z hlbokého, dôverného vzťahu s Bohom. V skutočnosti je to presne naopak. Keďže život manželky a matky je skutočným povolaním, Boh od nás chce, aby sme ho našli vnútri nášho rodinného života. Môžeme sa priblížiť Bohu, nájsť cesty, ako sa mu zveriť a odovzdať sa do jeho prítomnosti práve teraz, medzi plienkami, účtami a črevnou chrípkou. A to je cieľ knihy Mamy v jednom kole – ako z neho von.
Autorka knihy, Holly Pierlot


Holly Pierlot - bibliografia


Holly Pierlot sa narodila v roku 1961 a vyrástla vo Frederictone (Kanada). Ako sedemnásťročná zanechala štúdium. Vstúpila do hudobného priemyslu ako speváčka a klávesistka. Po ráznom obrátení sa opäť vrátila ku katolíckej viere, zanechala turné a pokračovala v štúdiu na univerzite. Tam stretla svojho manžela Philipa a obaja sa stali učiteľmi. Okolnosti ich napokon priviedli na Ostrov princa Eduarda, kde Holly teraz žije s manželom a ich piatimi deťmi, ktoré doma vzdeláva.
Okrem práce vedúcej katechétky vo veľkej katolíckej farnosti, sa niekoľko rokov aktívne angažuje v hnutí domáceho vzdelávania na Ostrove princa Eduarda. Dnes je obľúbenou rečníčkou na konferenciách o domácom vzdelávaní a na manželských a katechetických seminároch vo farnosti.

Recenzie:

 

Všetko je to o láske. Hrdinka tejto knihy by nezvládala situácie bez toho, keby nebola naplnená Božou láskou. Skutočný príbeh o nachádzaní seba a svojich priorít v živote. Príbeh prinášajúci inšpiráciu a radu, ako zvládnuť rodinné situácie, keď sa oddáme svojmu poslaniu.
RNDr. Miroslav Bradovka s manželkou Gabrielou, rodičia šiestich detí.


Aj Vy sa často strácate v mori povinností a prác? Deti nie a nie poslúchať, často sa u Vás ozýva krik, raz kričia deti a inokedy Vy? Takmer všade neporiadok, nezhody s manželom... na lásku, radosť a domácu pohodu akosi nie je čas. Tak takto ste si ten rodinný život určite nepredstavovali.
Preto neváhajte. Dajte sa inšpirovať a spolu s autorkou hľadajte spôsob, ako žiť v rodine naplno a harmonicky. Okrem praktických rád, ako si usporiadať život v rodine tak, aby do jednotlivých činností boli zapojení všetci členovia rodiny, ponúka oveľa hlbší návod. Ako si môžete pre seba a pre každého člena rodiny zvlášť "ušiť na mieru" taký režim dňa, kde bude čas na všetko dôležité. Čas, ktorý môžete stráviť v tichu bez toho, aby ste mali výčitky, že niekde chýbate. Čas, kedy sa môžete zastaviť a pouvažovať nad smerovaním Vášho života. Aj čas na príjemné chvíle s manželom, deťmi a prácou.
Marcela Hlubíková, manželka, matka dvoch detí

 „Veď Boh nie je Bohom neporiadku, ale pokoja.” (1 Kor 14,33a) Udržať poriadok v domácnosti rodiny s viacerými malými deťmi je veľmi náročné, ba niekedy až nemožné. Holly Pierlot ponúka praktický návod, ako je možné tento stav dosiahnuť, dokonca s aktívnou účasťou aj jej najmenších členov. Kniha je živým dôkazom, že modlitba a sviatosti nám dávajú silu v každodennom kolotoči povinností. Verím, že každá mamina si tam nájde to, čo potrebuje.         
Zuzana Vondrysková, ekonómka, mama šiestich detí


Doteraz som bola akosi sama zamotaná  v mnohých domácich prácach neuvedomujúc si, že mi už deti môžu pomôcť. Vďaka tejto knihe som objavila, že naša 7-ročná Terezka a 9-ročný Maťko už hravo zvládnu triedenie a skladanie čistej bielizne celej rodiny, nakladanie a  vykladanie umývačky riadu, vysávanie či kúpanie a obliekanie našej 1,5-ročnej Katky. Vďaka tejto knihe si plním aj môj celoživotný sen - chodievam tancovať raz za týždeň, kde počas dvoch hodín úplne zrelaxujem.

Mária Podhradská, speváčka, matka dvoch detí.