Malý bylinkový radca

   Viete, že aj na jeseň či počas zimy si môžete založiť a dopestovať bylinky na každodennú potrebu?
   Investujte do kvalitných semiačok a substrátu. A vyzbrojte sa trpezlivosťou, možno budete musieť opakovať niektoré postupy.
   Na jeseň je vhodné zasiať napríklad ligurček, petržlen vňaťový, saturejku, pažítku, levanduľu (vzchádza mimoriadne dlho), rozmarín lekársky (ten vzchádza zo semienok málokedy, praktické je zakúpiť si hotovú rastlinu).
   Keďže osivo klíči aj viac ako 21 dní pri teplote min. 18 stupňov, máte dostatok času na prípadné opakovanie procedúry, ak by prvý pokus nevyšiel.
   Pripravte si priepustné kvetináče, jemnú zeminu bez ostrých predmetov či kameňov, svetlé, vzdušné stanovisko bez prievanu, kde budú semienka klíčiť (určite nie radiátor, aj keby bol len „vlažný“ – neúspech je takmer zaručený).

 

   Pažítka je výborná do nátierok alebo do dresingov či omáčok. Pravidelne ju zrezávajte, aby nevykvitla. Trsy počas vegetačného obdobia silnejú, je potrebné ich deliť, prevzdušniť a rozsádzať – veľmi rýchlo sa rozkoreňuje. Neprezimuje vonku, potrebuje min. 18 stupňov počas zimného obdobia.

 

   Šalvia lekárska je možno menej bežná, ale veľmi účinná pri zápaloch dutiny ústnej alebo na prípravu čaju pri silnom potení. Ak ju na zimu prikryjete, krásne prezimuje a na jar sa odmení sviežimi lístkami. Vhodná je špeciálne k pečenému mäsu (jahňacie, kozacie).

 

   Saturejka obľubuje slnečné, suché stanovištia a priepustnú, najlepšie kamenistú pôdu. Pomáha pri žalúdočných kŕčoch, uľahčuje trávenie výdatného a ťažšie stráviteľného jedla. Jej éterické oleje sú v lístkoch najsilnejšie pred obdobím kvitnutia alebo po ňom. Vyschnuté lístky skladujeme v uzatvorených sklenených nádobách.

 

   Ligurček lekársky pripomína na prvý pohľad zeler, ale nedajte sa pomýliť. Ľudovo sa nazýva aj maggi či domáca vegeta.
   Na pestovanie mu vyhovuje stredne vlhká pôda a polotieň. Môžete si ho vysiať zo semiačok už na jeseň alebo jednoducho rozdelíte podzemné časti koreňov – tenšie mladšie korene presadíte na nové stanovisko.
   Využitie v kuchyni: posekaním nových listov do polievky, na hydinu či ryby. Môžete si spraviť bylinkové maslo (v ľubovoľnom pomere zmiešate klasické maslo a margarín ako napr. Rama či Veto a pridáte posekaný ligurček, pažítku či mladý rozmarín). Ak držíte diétu, ligurček spolu s kôprom či bazalkovými lístkami určite zaraďte do prípravy jedál. Účinné éterické oleje budú len nápomocné.

 

   Všeobecné rady pri varení/pečení: do jedla ich pridávajte tesne pred dokončením, uvoľniť by sa mali éterické oleje či aromatické látky. Bylinky neprevárajte a nevypekajte, aby ste ich úplne nezničili. Nové však zaraďujte do jedálneho lístka postupne a opatrne, pretože môžu u citlivých ľudí spôsobovať alergiu alebo podráždenie tráviaceho traktu.